Slideshow Image 1
Slideshow Image 2
Slideshow Image 3
Slideshow Image 4
Slideshow Image 5
Slideshow Image 6
Slideshow Image 7
Slideshow Image 8
 

Realizacja projektu Program aktywizacji społecznej i zawodowej "Bądźmy aktywni"

W chwili obecnej trwają kursy: spawania i opiekuna osób zależnych. Uczestnicy projektu "Bądźmy aktywni" ukończyli już kurs obsługi komputera, na którym  poznali i poszerzyli swoje umiejętności z zakresu korzystania z Internetu. Zakończył się również kurs obsługi kasy fiskalnej i terminali płatniczych, florystyki, wózka widłowego.

Osoby niepełnosprawne, które również są uczestnikami projeku ukończyły kurs grafiki komputerowej , który umożliwi im  szybkie i samodzielne analizowanie sytuacji na rynku pracy.

Kursy zawodowe pozwolą na zwiększenie szansy na zdobycie i podniesienie swoich kwalifikacji. Pod koniec września rozpocznie się kurs małej gastronomii. Dużym zainteresowaniem cieszy się kurs prawa jazdy kat. „B”.

Ponadto beneficjenci projektu w Klubie Integracji Społecznej funkcjonującym w PCPR uczestniczyli w zajęciach dotyczących m. in. ochrony praw konsumentów, profilaktyki przemocy w rodzinie oraz podstaw udzielania pierwszej pomocy. Na zajęciach „sztuka wizażu” uczestnicy poznali techniki kreowania własnego wizerunku, nauczyli się dobierać kolory do makijażu i ubrania.